Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Urodziny dziś

• Jagoda - zdjęcie

Jagoda (20)

• grobowiec - zdjęcie

grobowiec (39)

• yoga_girl - zdjęcie

yoga_girl

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Zdjęcie

alergia na nikiel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 justs

justs

Początkujący protalowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 07 październik 2010 - 21:16

cześć wszystkim
mam pytanie odnośnie otrębów - ze względu na bardzo silną alergię na nikiel nie wolno mi jest mnóstwa produktów (co utrudnia nieco trzymanie diety), w tym niczego owsianego. Czy może mi zwolnić dietę jeśli od czasu do czasu zjem otręby pszenne? Wiem, że można je łączyć w odpowiedniej proporcji z owsianymi, ale mnie wolno tylko pszenne.. Nie wiem, czy lepiej zjeść 2 łyżki otrąb pszennych czy wcale ich nie jeść..
  • 0
Dołączona grafika

#2 asik:)

asik:)

Asystent Dukana

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 944 postów

Napisano 07 październik 2010 - 21:34

cześć wszystkim
mam pytanie odnośnie otrębów - ze względu na bardzo silną alergię na nikiel nie wolno mi jest mnóstwa produktów (co utrudnia nieco trzymanie diety), w tym niczego owsianego. Czy może mi zwolnić dietę jeśli od czasu do czasu zjem otręby pszenne? Wiem, że można je łączyć w odpowiedniej proporcji z owsianymi, ale mnie wolno tylko pszenne.. Nie wiem, czy lepiej zjeść 2 łyżki otrąb pszennych czy wcale ich nie jeść..

No szkoda...ale ja przez pierwsze tygodnie wcale nie jadlam bo jakos nie bylam pewna i waga leciala...moze sproboj tydzien z przennymi i tydzien bez i sama zobaczysz jak lepiej :) powodzenia!
  • 0
164 cm Dołączona grafika
od ok 1,5 roku- 31.05.2010-samotna walka -5,5 kg :( 68,5
01.06-14.06=I faza-(w tym 2 dni grzeszkow)-4kg :) 64,5
po miesiacu -6kg -oby tak dalej... 62,5
po 2 miesiacu-3kg -mogloby byc lepiej ale w tym 3 dni obzarstwa,brrrr 58,5
3 i 4 miesiac-raz lepiej raz gorzej,ostatecznie po urlopie 1,8 kg wiecej piiip
5 miesiac-walcze dalej :) z nowa sila powrot do ... 59
6 miesiac-znow zastoje i porazki...:(
7-lepiej nie mowic...swieta... 59.9
a tu o mnie
http://www.forum.die...oze-tez-sie-uda

Pani od reklamy

Pani od reklamy
  • Reklamodawca

#3 agaska

agaska

Czyżby Dukan?

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5241 postów

Napisano 07 październik 2010 - 21:49

Hej :) Też mam uczulenie na nikiel, ale u mnie objawia się to wysypkami w miejscu gdzie skóra dotyka metalu zawierającego nikiel: są to np guziki i nity w jeansach, lub metalowy pasek od spodni lub kolczyki, które nie są srebrne. Jem wszystko normalnie i nic mi się złego nie dzieje, lecz jeśli jest to alergia pokarmowa, to lepiej nie ryzykować z otrębami owsianymi. Jeśli nie możesz ich jeść, to jedz tylko pszenne (3 łyżki). Moim zdaniem Dukan poleca łączenie je z owsianymi z tego powodu, że owsiane są po prostu smaczniejsze :) Pszenne mają mniej tłuszczu i więcej białka, więc to na pewno nie spowolni Twojej diety :)
  • 0

Jedz mniej- bramy Raju są wąskie! ;)

?pokaz=99624ee28c34b4bde.pngMam 172 cm wzrostu.

I PODEJŚCIE (22.03.2010-03.07.2010) Łącznie -16kg ( z 81,6kg do 65,6kg)

I faza- (22.03.2010- 31.03.2010) =10 dni (-4,6kg)

II faza-1.04.2010 ( -11,4 kg)

II PODEJŚCIE (od razu od II fazy)- 15.11.2010-18.02.2011: Łącznie -3,9kg (od 65.6 kg do 61,7kg)

OGÓLNIE OD 2008 ROKU SCHUDŁAM PONAD 32 KG! Z dietą Dukana pozbyłam się ok 20 kg!

img-2012081800400430.png

#4 medinet

medinet

Świeżynka

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 08 październik 2010 - 00:06

Dziękuję za ten temat. Też mam alergie na nikiel i od rozpoczęcia diety bardzo mi sie pogorszyło. Momo, że rzadko jem otręby bo ich smak jest dla mnie ochydny to chyba właśnie to jest przyczyną mojego problem. Pozdrawiam i dziękuję
  • 0
Dołączona grafika

#5 agaska

agaska

Czyżby Dukan?

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5241 postów

Napisano 08 październik 2010 - 10:13

Dziewczyny- otręby wcale nie są takie złe... zależy z czym się je jecie. Ja czasami mam napady na słodkie placuszki więc dodaje do otrąb jajko lub 2-w zależności od tego jak głodna jestem ;) dosypuję słodziku, przyprawy do piernika i łyżeczkę kakao :) Wylewam na patelnię malutkie placuszki. Po kilku chwilach gdy jajko się zetnie przewracam :) Smakuje jak piernik!! Wystarczy pokombinować i naprawdę można zrobić coś pysznego z otrąb :)
  • 0

Jedz mniej- bramy Raju są wąskie! ;)

?pokaz=99624ee28c34b4bde.pngMam 172 cm wzrostu.

I PODEJŚCIE (22.03.2010-03.07.2010) Łącznie -16kg ( z 81,6kg do 65,6kg)

I faza- (22.03.2010- 31.03.2010) =10 dni (-4,6kg)

II faza-1.04.2010 ( -11,4 kg)

II PODEJŚCIE (od razu od II fazy)- 15.11.2010-18.02.2011: Łącznie -3,9kg (od 65.6 kg do 61,7kg)

OGÓLNIE OD 2008 ROKU SCHUDŁAM PONAD 32 KG! Z dietą Dukana pozbyłam się ok 20 kg!

img-2012081800400430.png

#6 cinnamon

cinnamon

Magister dietetyki

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 348 postów

Napisano 08 październik 2010 - 10:49

Można też zrobic otrębowy chleb :).Samkuje całkiem nieźle,genialny dla kanapkożerców takich ja ja.Ja własnie swoją porcję zjadam pod postacią chleba lub owsianki- otrębianki.
  • 0
Dołączona grafika
155cm ;na Dukanie od 6 lipca 2010
3 faza od 4 listopada 2010
4 faza od 14 marca 2011

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

18 lipca 2011 - powrót do dukania w celu pozbycia się tych ostanich kilku strasznie denerwujących mnie kilogramów...

Pani od reklamy

Pani od reklamy
  • Reklamodawca

#7 justs

justs

Początkujący protalowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 08 październik 2010 - 11:40

Hej :) Też mam uczulenie na nikiel, ale u mnie objawia się to wysypkami w miejscu gdzie skóra dotyka metalu zawierającego nikiel: są to np guziki i nity w jeansach, lub metalowy pasek od spodni lub kolczyki, które nie są srebrne. Jem wszystko normalnie i nic mi się złego nie dzieje, lecz jeśli jest to alergia pokarmowa, to lepiej nie ryzykować z otrębami owsianymi. Jeśli nie możesz ich jeść, to jedz tylko pszenne (3 łyżki). Moim zdaniem Dukan poleca łączenie je z owsianymi z tego powodu, że owsiane są po prostu smaczniejsze :) Pszenne mają mniej tłuszczu i więcej białka, więc to na pewno nie spowolni Twojej diety :)

ja mam obie wersje - i pokarmową i skórną niestety, więc wiem też jak swędzi skóra od guzika czy wisiorka :/ Już dawno przestałam nosić paski i metalową biżuterię.
Dziękuję wszystkim za porady - na pewno się posłucham :)
Mam pecha, bo akurat ja uwielbiam otręby, a przede wszystkim owsiankę z nich zrobioną, więc spróbuję zrobić ją na pszennych. O ile uda mi się je kupić w sklepie w Hiszpanii, gdzie akurat studiuję.
A co do tej osoby, której się pogorszyło na diecie przez otręby, to polecam wykreślenie z menu tego, co zabronione. Jak wiadomo, lista jest długa, ale samopoczucie o wiele lepsze. Uważaj szczególnie na produkty zawierające serwatkę, która ma nikiel, a jest w bardzo wielu produktach nabiałowych (co jakoś nie dziwi :P)
  • 0
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

statystyka Dieta kopenhaska