Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Urodziny dziś

• kasiula86 - zdjęcie

kasiula86 (28)

• kinga08 - zdjęcie

kinga08 (26)

• agnieszka33338 - zdjęcie

agnieszka33338 (28)

• daro851 - zdjęcie

daro851 (29)

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Zdjęcie

Gok Wan - byłem gruby

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaisa88

kaisa88

Magister dietetyki

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 00:21

Gok Wan - Byłem gruby

widział ktoś? co o tym sądzicie?
  • 0

#2 zzagadka

zzagadka

Białkowy wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 55 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 13:36

ja powiem tak, za dużo śledziłam takich tematów, i ciągle między posiłkami czytałam takie artykuły, oglądałam filmy. stwierdziłam,że to zaczyna być chore, więc przestałam, a dukana uważam jako zdrowy tryb zycia i jest o wiele lepiej, nie myśle o jedzeniu, wolę przeczytać dobrą książkę i od tej pory nie ma jakiś ataków jedzenia czy wyrzutów sumienia. na wagę też postanowiłam wchodzić raz w tygodniu, bo wcześniej robiłam to kilka razy dziennie i teraz jest mi o wiele lepiej. żyje normalnie! :) więc tobie też polecam, przestań za dużo myśleć o diecie- niech to będzie po prostu twoj sposób zywienia, nic więcej :)
  • 0
Dołączona grafika
MOJE ODCHUDZANIE:
start: 73kg,
dieta: MNIEJ ŻRYJ,
czas: przez rok,
efekt: 61,7kg

zastój rok i zaczęcie dukana od 29.07.
I faza: -1,7kg
II faza trwa:)

Pani od reklamy

Pani od reklamy
  • Reklamodawca

#3 Guest_Pyza35_*

Guest_Pyza35_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2011 - 14:50

Czasami oglądam jego programy, bardzo go lubię, potrafi podnieść na duchu, nigdy bym nie pomyslala, ze taki grubasek z niego byl. Akurat poruszył delikatne kwestie i nie każdemu muszą one pasowac, oczywiście ze w 80 % winę za naszą nadwagę ponosza nasi rodzice. Jako małe dziecko nie mamy zbyt dużo do powiedzenia, ufamy rodzicom i jemy to co nam podsuwają lub odwrotnie jestesmy niejadkami, jedno i drugi pozniej sie mści:)
Moja mama chętnie nas tuczyła, podsuwając kąski. Czy ja mialam wpływ na to, że w wieku 12 miesięcy ważyłam 19 kg ? i dokarmiano mnie na umór kaszą manną? Do dzisiaj jej nie nawidzę, widocznie sie przejadłam.... I przez tą nadwagę w dzieciństwie mam sklonności do tycia na pewno większe niż te małe chudzielce. Co prawda ja pozniej duzo tanczylam i wszystko zlecialo, ale... moja siostra mojego wzrostu niestety tyje w oczach, a mama jej tylko podsuwała dokładki, a dzisiaj jej dokucza.
  • 0

#4 maumau

maumau

Czyżby Dukan?

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5636 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 06:50

Moim zdaniem matkom tuczacym dzieci trzeba uswiadomic co robia, a jak to nie pomoze, odebrac dzieci, bo jakby nie bylo, to juz jest okaleczenie i to trwale. Nadwaga ma tyle chorob pochodnych ze szok. Cale zycie potem musi czlowiek z tym walczyc. O ile przezyje <_<
  • 0

#5 kaisa88

kaisa88

Magister dietetyki

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 13 wrzesień 2011 - 23:47

Mi osobiście Gok zaimponował tym, że potrafił zejść z tak dużej wagi... Nigdy bym nie przypuszczała, że facet miał aż taką nadwagę i w sumie obsesję na punkcie jedzenia...
Jego programy również oglądam i wydawało mi się, że jest mu łatwiej rozmawiać z kobietami i wpływać na ich sposób myślenia, dlatego że jest gejem...

maumau, matki, matkami, ale w naszym społeczeństwie, a przynajmniej wśród ludzi starszej daty(włącznie z moją babcią) dziecko chude, to znaczy chore... więc starsze pokolenie także powinno być kształtowane w zakresie zdrowego trybu życia i gotowania mniej tłusto...

Poza tym chyba chciałabym się przebadać w zakresie tego genu otyłości. Bo w sumie wtedy wiedziałabym na ile mogę sobie pozwolić i czy musiałabym być na diecie do końca życia... Według mnie to nie byłby wyrok, a jedynie dostosowanie się do takiej a nie innej sytuacji.
  • 0

#6 maumau

maumau

Czyżby Dukan?

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5636 postów

Napisano 14 wrzesień 2011 - 06:47

maumau, matki, matkami, ale w naszym społeczeństwie, a przynajmniej wśród ludzi starszej daty(włącznie z moją babcią) dziecko chude, to znaczy chore... więc starsze pokolenie także powinno być kształtowane w zakresie zdrowego trybu życia i gotowania mniej tłusto...

I babcie maja telewizor czy radio, gdzie duzo sie mowi na temat otylosci i jej skutkach a tradycja czy mentalnosc nie chroni przed glupota. Moja wypowiedz tyczyla sie glownie matek z obecnej generacji, a nie babc czy prababc ;) Poza tym chyba kazdy jest w stanie odroznic dziecko chude od tak tlustego, ze ledwo chodzi. Jak czasem w miescie zobacze taka rodzine pontonow to szok. A jak jeszcze rodzice szczupli a dzieci grube to mocniej to uderza w oczy. Ja bym w zyciu na to nie pozwolila, zeby moje dziecko tak wygladalo.
  • 0

#7 Guest_Pyza35_*

Guest_Pyza35_*
  • Gość

Napisano 14 wrzesień 2011 - 07:43

Mam znajomą, ma dwie córki, jedna szczupła a druga otyla. Z tą drugą na prawdę jest problem, bo ona ma ok 7 lat, i nie objada się słodyczami, po prostu porzadnie je. Ta starsza zjada na obiad niewiele i ciezko cokolwiek w nia w cisnac, kiedy ta druga zjada cala zawartosc talerza. Mlodsza i starsza tancza, ruchu im nie brakuje, a mimo wszystko ta mlodsza wyglada jak pulpecik. Moja znajoma probowala ograniczac porcje itd, ale mowi, ze to jeszcze powoduje, ze mala ma wiekszy apetyt i stoi doslownie w drzwiach kuchni i oczekuje na kolejny posilek. Dla drugiej kuchnia nie istnieje. Kiedys pare dni opiekowalam sie tymi dziewczynkami,i powiem szczerze, ze nie zauwazylam zeby sie objadala ta grubsza, zjada po prostu to co sie jej nalozy, nie grymasi, ze smakiem, a druga podziubie i koniec. Probowalam znajomej jakos tlumaczyc, ze moze jakos niskoweglowodanowo czy jak....
  • 0

Pani od reklamy

Pani od reklamy
  • Reklamodawca

#8 olciatg

olciatg

Początkujący protalowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 07:06

cześć dziewczyny! :) Podłączę się pod wątek, bo kiedyś widziałam ten program.

Uważam, że to jest hipokryzja, kiedy rodzice najpierw tuczą, a potem wytykają dzieciom ich tuszę. Mnie zawsze rodzina podtuczała, a gdy zrobiłam się większa niż inni - ciągle słyszałam taki tekst "wiesz, ja Ci niczego nie zabraniam, ale kiedyś będziesz płakać".. Ja się pytam - niby dlaczego mnie w dzieciństwie tuczyli i nie zwracali uwagi na to, że ważę więcej niż inne dzieci?!..
Dopiero, gdy sama przeszłam jakieś 3 lata temu na pierwszą w swoim życiu dietę, to usłyszałam, że nie chcieli mi tego mówić, że jestem gruba i powinnam się odchudzać... :/ Czy tylko ja znowu widzę sprzeczność? :)
Anyway, moja rodzina generalnie jest większa, także wydaje mi się, że chyba mam ten gen otyłości :) zresztą widzę, że jak nie kontroluję jedzenia, ani nie ćwiczę to od razu tyję.. Więc ja również, kaisa88, chciałabym zrobić sobie taki test :)

Pozdrawiam serdecznie! :)
  • 0
WRÓCIŁAM!! :)

I etap - Dołączona grafika

II etap - Dołączona grafika

START z 82,2kg!!
I faza 16.09 - 23.09:- 1,8 kg (@)
II faza 24.09 - ...:- 0,6 kg
od 24.09 do 30.09: -0,6kg
od 1.10. do 7.10:

-----------------------
http://tygryski.blog.pl